Tworzenie artykułów z redakcją

Opracowanie opisu np. dla strony dot. usług księgowych, finansowych, podatkowych, które są wykonywane przez np. biura rachunkowe, firmy consultingowe, firmy inwestycyjne itd.

Szukamy stron w j. polskim – podobnych tematycznie. Jeżeli znamy podstawy innego języka, możemy korzystać także z nich, ale warunkiem jest to, że nie można ich dosłownie tłumaczyć.

Trzeba pamiętać, że nie może się powtarzać 5 wyrazów, a akapity i części tekstu powinny być różne, pozamieniane, nowe, zaciągnięte z innych artykułów. Inaczej będzie to plagiat, a tego nie chcemy.

Opisy powinny być indywidualne, około 3 / 4 do 1 strony A4.

Powinny zawierać dużo słów kluczowych.

Usługi powinny być opisane tak, by przysłowiowy „Kowalski” mógł je zrozumieć, a także napisane tak, by chciał z nich skorzystać (język perswazyjny skłaniający do zakupu usługi).

Dodajemy artykuły / wpisy do strony www (na podstawie innej instrukcji).

Przykładowe zadanie:

Zadanie polega na napisaniu do działu „Psychologia” serwisu Badaj.pl własnoręcznie napisanych artykułów. Do każdej podkategorii należy napisać 3 artykuły, czyli łącznie będzie 15 artykułów. Długość artykułu to maks. 3000 znaków (około 1,5 strony A4, czcionka Arial 12). Jeżeli tematyka jest szeroka, to należy ją rozdzielić na kilka części. Mile widziane pomysły, o które powinno się serwis uzupełnić, dodatkowo punktowane (każdy pomysł to 1-20 godzin zaliczonych działań).

Przy realizacji artykułów należy się wykazać pasją psychologiczną, pisać tak, by czytelnik chciał dowiedzieć się więcej. Treści opracować można na podstawie dostępnej literatury, filmów odnoszących się do wybranej tematyki (np. na Youtubie), a także treści internetowych. Oczywiście treści muszą być indywidualnie wykonane – 5 skopiowanych wyrazów traktowane jest jako plagiat, znaczenie ma także wątek poszczególnych części tekstu, więc należy opracowywać treści na podstawie wielu artykułów. Po opracowaniu artykułu należy umieścić je w odpowiednich polach dołączonego arkusza.